İBB çatır çatır satıyor! Şeffaflık havada kaldı: 145 milyon TL

Göreve gelmelerinin üzerinden 3 yıl geçmesine karşın İstanbul’a elle tutulur bir hizmet sunamayan Ekrem İmamoğlu ve İBB idaresi, geçmişte AK Parti tarafından yapılan ve vazife müddeti dolduğu için yarım kalan projelerin üzerine konarak ‘Biz yaptık’ algısı oluşturdu. Vazifeye gelmelerinden bu yana tüm ihalelerin şeffaf olacağını söyleyen İBB idaresi, sessiz sedasız İBB’nin haklarını satışa çıkardı.

HANİ ŞEFFAFTILAR! ÇATIR ÇATIR SATIYORLAR

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun birinci etraf icraatının 25 Haziran’da etraf kontrol teknesine el koymak olduğunu öne süren Hasanoğlu, etrafa katkı sağlayan projeler yapıldığında karbon kredisi elde edildiğini anlattı.

Biriktirilen karbon kredilerinden ek gelir elde edilebildiğini söz eden Hasanoğlu, “Göreve gelince İBB’nin biriktirdiği karbon kredilerini Ekrem İmamoğlu ne yaptı? Sattı. Ne kadar? 8,5 milyon dolar bedelinde karbon kredisi sattı, 145 milyon lira. Ekrem İmamoğlu’ndan bu türlü bir açıklama duyan var mı? Hani şeffaftı bunlar? Çatır çatır satıyor Ekrem Beyefendi, sessiz sedasız.” dedi.

HALİÇ FİYASKOSU

AK Parti İstanbul’da vazifesi devraldığında kokudan yanından bile geçilmeyen Haliç’i su sporları yapılacak düzeye getirerek temizledi. CHP’li İBB’nin idaresinde ise pis ve koku yayan Haliç geri döndü.

İBB Lideri İmamoğlu’nun ikinci etraf icraatının Haliç’i simsiyah hale getirmek olduğunu söz eden Hasanoğlu şu açıklamalarda bulundu:

“Hemen çıkıp ‘Alg patlaması var’ dediler. Tekraren Haliç’in maviliğinin yerine siyah su imajları medyada yer aldı. Haliç’e çöp suyu döküldüğünü tespit ettik. Seymen’den 75-80 kilometre, 3 bin ton atık suyu alıyorlar, getiriyorlar Kemerburgaz’a. Kemerburgaz’da da eski arıtma tesisi var. Onu da çalıştırmadan İSKİ’nin kanalına veriyorlar. İSKİ’nin kanalından artan Haliç’e geliyor. Haliç’te patlayan algler değil, CHP’li İBB idaresi. Beceriksizliğini kapatmak için trol ordularıyla milletin başını karıştırmaya çalışan algı operasyonu, 6’lı masanın İstanbul şubesi oldu.”

Seçim öncesi etraf ve ulaşım konusunda verilen çok fazla vaadin yerine getirilmediğini kaydeden Hasanoğlu, AK Parti’nin ise 450 millet bahçesi yaptığını anımsatarak, “Bu millete, Recep Tayyip Erdoğan’ın armağanıdır bu.” halinde konuştu.

 

KAYNAK: HABER7