Meteoroloji uyardı! Sel ve su baskınına dikkat: 14 Haziran günün hava sıcaklıkları…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden (MGM) ard arda ikazlar gelmeye devam ediyor. Yapılan son hava durumu iddiasına nazaran yurt genelinde kuvvetli yağış uyarısı yapılmaya devam ediyor. Yayınlanan son hava durumu raporunda Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kısımları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Muğla, Sinop, Van, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis etraflarının lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

Yağışların Batı Akdeniz’in iç kısımları, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesitleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Bilecik, Kütahya ve Afyonkarahisar etraflarında lokal olarak kuvvetli, Adana, Osmaniye, Hatay, Mersin’in iç bölümleri ve Kahramanmaraş’ın güneybatısında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

METEOROLOJİ KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI DEVAM EDİYOR!

MGM, Batı Akdeniz’in iç kesitleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kısımları, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Bilecik, Kütahya ve Afyonkarahisar etraflarında mahallî olarak kuvvetli, Adana, Osmaniye, Hatay, Mersin’in iç kesitleri ve Kahramanmaraş’ın güneybatısında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağışların görülmesini bekliyor. Vatandaşların ise ani sel, su baskını, yıldırım, lokal dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar üzere durumlara karşı dikkatli olmaları konusunda ihtarda bulunuyor.

14 HAZİRAN HAVA DURUMU KESTİRİMİ (MGM GÜNÜN HAVA SICAKLIKLARI)

MGM bölge bölge, vilayet il günün hava sıcaklıklarını ve hava durumu varsayım raporunu yayınladı. İşte yayınlanan yeni hava durumu raporu;

Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların, Bilecik etraflarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 • EDİRNE °C, 31°C (Parçalı ve çok bulutlu, öğlen ve akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı)

 • İSTANBUL °C, 27°C (Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı)

 • KIRKLARELİ °C, 29°C (Parçalı ve çok bulutlu, öğlen ve akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı)

 • KOCAELİ °C, 28°C (Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı)

Parçalı yer yer çok bulutlu, iç bölümlerinin lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların Kütahya ve Afyonkarahisar etraflarında mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 • DENİZLİ °C, 31°C (Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı)

 • İZMİR °C, 31°C (Parçalı ve çok bulutlu)

 • KÜTAHYA °C, 22°C (Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinden sonra mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.)

 • MANİSA °C, 32°C (Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesitleri öğlen saatlerinden sonra lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı)

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların Batı Akdeniz’in iç kesitleri ile Doğu Akdeniz’de mahallî olarak kuvvetli, Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş’ın güneybatısı ve Mersin’in iç kesitlerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

 • ADANA °C, 30°C (Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların mahallî olarak kuvvetli, kuzey ve doğusunda yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.)

 • ANTALYA °C, 25°C (Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların iç ve doğu bölümlerinde mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.)

 • HATAY °C, 26°C (Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların lokal olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.)

 • MERSİN °C, 28°C (Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların iç kesitlerinde mahallî olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.)

Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların bölge genelinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 • ANKARA 14°C, 24°C (Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.)

 • ÇANKIRI 14°C, 27°C (Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.)

 • ESKİŞEHİR 15°C, 23°C (Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.)

 • KONYA 16°C, 21°C (Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.)

 

Parçalı ve çok bulutlu, Zonguldak ve Bartın dışında bölge genelinin mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların iç kısımlarında mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 • BOLU °C, 21°C (Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.)

 • DÜZCE °C, 26°C (Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı)

 • KASTAMONU °C, 23°C (Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların iç kısımlarında mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.)

 • SİNOP °C, 27°C (Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların iç bölümlerinde mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.)

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların bölgenin iç kısımlarında mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 • AMASYA °C, 26°C (Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.)

 • GÜMÜŞHANE °C, 25°C (Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.)

 • SAMSUN °C, 26°C (Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların iç kesitlerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.)

 • TRABZON °C, 24°C (Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların iç bölümlerinde mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.)

 

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batı kesitleri ile Van etraflarının lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların, bölgenin kuzey ve batısında lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, bölgenin güneydoğusunda güney ve güneybatı istikametlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

 • ERZURUM °C, 19°C (Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.)

 • KARS °C, 20°C (Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.)

 • MALATYA °C, 27°C (Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinden sonra mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.)

 • VAN °C, 24°C (Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı)

 

Az bulutlu, batı kesitlerinin modüllü ve çok bulutlu, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis etraflarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

 • DİYARBAKIR °C, 32°C (Parçalı ve az bulutlu)

 • GAZİANTEP °C, 27°C (Parçalı bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı)

 • SİİRT °C, 30°C (Az bulutlu)

 • ŞANLIURFA °C, 31°C (Parçalı bulutlu)