Pınar Karşıyaka’da Ufuk Sarıca’dan 3 yıllık imza

Yeşil-kırmızılı kulübe daha evvel 2012-2016 yılları ortasında Türkiye Kupası, Cumhurbaşkanlığı Kupası ve lig şampiyonluğu kazandıran, 3 sene evvel yine vazifeye geldiği grubu geçen yıl FIBA Şampiyonlar Ligi’nde finale taşıyan Sarıca için KSK Fan Zone’da imza merasimi düzenlendi. Merasime Lider Turgay Büyükkarcı, Basketbol Şube Lideri Kerem Copcu, Şube Yöneticisi İlker Ergüllü, Genel Menajer Selim Çınar, yöneticiler ve taraftarlar katıldı. İdare olarak istikrarlı muvaffakiyetten yana olduklarını söyleyen Lider Büyükkarcı, “Yönetim olarak 4 yıldır görevdeyiz ve bunun 3 yılını Ufuk Sarıca’yla geçirdik” dedi.

Ufuk Sarıca idaresinde daha evvel tarihi muvaffakiyetler yaşadıklarını hatırlatan Büyükkarcı, “Hep üzerinde durduğumuz amaçlarımız, istikrar, inanç, sürdürülebilirlik ve muvaffakiyet. Bunların 3 adedini yapınca sonuncusu kolay oluyor. Bunu Ufuk hocamızla daha evvel tekraren yaptık. Taraftarın gönlünde taht kurmuş hocamız var. Taraftarımızla var olan bir kulübüz, tüm çalışmalarımız taraftarımızın başını dik tutmak için” diye konuştu. Büyükkarcı, “Yönetici arkadaşlarıma da teşekkür etmek istiyorum. Bu ekonomik durumda yaptıkları çok büyük bir iş” biçiminde konuştu.

SARICA: BİRİNCİ GÜNKÜ ÜZERE HEYECANLIYIM

Pınar Karşıyaka’da toplamda 7 yılı geride bırakan Antrenör Ufuk Sarıca, merasimde birinci günkü heyecanı yaşadığını lisana getirdi. Sarıca, “Burada olmaktan ötürü duyduğum memnunluk ve gururu lisana getirmek istiyorum. Karşıyaka benim için daima özel bir yer oldu. Her yönettiğim maçta gururlandım. Artık yeni bir planlamayla yeni hayallerin peşinden koşacağımız için sabırsızlanıyorum. İdaremize, topluluğumuza, taraftarımıza çok teşekkür ediyorum. Taraftarın bana gösterdiği sevgi ve inanca minnettarım. Burada 7 seneyi doldurdum lakin birinci günkü heyecanı yaşıyorum. Yeni koşulacak kulvarlar, yeni amaçlar ve hayallere koşmak için sabırsızlanıyorum. Vazgeçmek karakterimizde yok” tabirlerini kullandı.

“DOĞRU KARARLARI VERECEĞİZ”

Transferde ekibi büyük oranda değiştirmeye hazırlanan Pınar Karşıyaka’da Ufuk Sarıca, “Yeni yapılanma içindeyiz, çabuk etmeden hakikat kararları vermek istiyoruz. Geçen dönem için özeleştiri yapabiliriz zira Avrupa için beklentilerimiz ön plandaydı. Dönem içinde problemler yaşadık. Piyasa çok süratli başladı. Ben bu kadar yıldır antrenörlük yapıyorum fakat bu türlü bir dönem görmedim. 3-4 kulüp çok süratli hareket ediyor. Topluluğumuzla, taraftarımızla en üstlere rakip olmak için her vakit en yanlışsız kadroyu kurup en düzgününü yapmaya çalışacağız” dedi.

BÜYÜKKARCI: BÜTÇE GEÇEN YILLA AYNI

Karşıyaka Lideri Turgay Büyükkarcı, yeni dönemde basketbolda bütçelerinin geçen dönemle döviz bazında birebir olduğunu söyledi. Transferde Beşiktaş’tan guard Kenan Sipahi’yle mutabakat sağlayan yeşil-kırmızılılarda Büyükkarcı, “Kenan Sipahi’yle ilgili sav edilen sayılar muhakkak hakikat değil. Kulüpler genelde bu sayıları açıklamazlar. Açıklamaları gerçek olmaz. Genel şurada açıkladığımız bütçe de taslak bütçe. Çok yüksek olduğu lafları söyleniyor lakin geçen yılın döviz bazındaki bütçesiyle birebir. İkincisi bundan algılanan oyuncu bütçesi değil, yarısından fazlası seyahat sarfiyatları. Her sene bir evvelkinden daha yüksek bütçeniz olması gerekiyor zira enflasyon denilen bir olguyla yaşıyoruz. Bütçeleri döviz bazında kıymetlendirmek lazım” diye konuştu.

BORNOVA’YLA DEVAM

Karşıyaka Lideri Turgay Büyükkarcı, Ufuk Sarıca’nın imza merasiminde Türkiye Basketbol Ligi’ndeki Bornova Belediyesi Karşıyaka’yla pilot kadro mutabakatlarının 5 yıl daha devam edeceğini de vurguladı. Büyükkarcı, ” Bornova Belediyesi Karşıyaka’yla 5 yıllık daha mukavelemiz var. Bu süreçte beraberiz. Son dakika kurulan bir ekip olarak dönemi yeterli geçirdi. Oradaki tek maksadımız muvaffakiyet değil, üst yapıya oyuncu yetiştirmek. Yalnızca yerli oyuncu değil yabancı oyuncu planlarımız da var” dedi.