Andrea Pirlo, imzayı attı! Fatih Terim sözleri…

İtalya’nın efsane isimlerinden Andrea Pirlo, Karagümrük’e resmi imzayı attı.

43 yaşındaki teknik adam, Juventus’un akabinde mesleğindeki ikinci durak olan Karagümrük’le 1 yıllık muahedeye vardı.

İmza merasiminde Asbaşkan Serkan Hurma da hazır bulundu. Birinci olarak kelam alan Serkan Hurma, Karagümrük için 4 yıl evvel başlattıkları projede gayelerinin Harika Lig olmadığını, Avrupa Kupaları olduğunu söz ederek “Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu mevzuda bize çok yardımcı olacağını düşündüğümüz Andrea Pirlo’yla anlaştık. İsmi dünyaca kabul görmüş bir marka. Bu türlü kıymetli bir ismi ülkemize getirdiğimiz için çok memnunuz. Avrupa amacı için daima çalışıyoruz ve kadrosu ileriye götürmeye çalışıyoruz. İtalya’da kurduğumuz güçlü temaslardan çeşitli bilgiler aldık. Bilhassa Juventus’taki ilgilerimiz, bu biçim bir fikrin oluşabileceğini söylediler. Her kulübün isteyeceği üzere biz de Pirlo’yla çalışmayı çok istedik. Bunu başardığımız için çok mutluyuz” tabirlerini kullandı.

“İki taraf memnun olduğu sürece gerisi değerli değil”

Stat konusunda 4 yıldır her çalışmayı yaptıklarını söyleyen Serkan Hurma, “4 yıldır yapmadığımız çalışma kalmadı bu mevzuda. Görüşmeler sırasında da kendi stadımızın, tesisimizin, üzerinde Karagümrük yazan otobüsümüzün bile olmayışı, Pirlo üzere bir isimle görüşürken, konuşmaları zorlaştırıyor. Liderimiz bu mevzuda elinden geleni yapıyor. Lakin bu bir kulübün kendi başına yapacağı bir şey değil. Devletimizden dayanak bekliyoruz. Biz ülke futboluna bu türlü renk kattıkça eminim ki kısa müddette çözülecektir” dedi.

Mutabakat müddetinin 1 yıl olmasıyla ilgili de konuşan Hurma, “Anlaşma müddetinin özel bir sebebi yok. İki taraf da 1 yılın daha uygun olacağını düşündü. İki tarafı da teminat altına alan bir kağıt modülü aslında mukavele. Taraflar birlikte olmaktan ötürü keyifli epeyce, bu birliktelik devam edecektir” açıklamasında bulundu.

Pirlo: “Fatih Terim’e karşı âlâ hislerim var”

Karagümrük’e teşekkür eden ve âlâ bir dönem olmasını dileyerek kelamlarına başlayan Andrea Pirlo, yazdığı kitabında Fatih Terim hakkında kullandığı tabirlerin sorulması üzerine, “Aslında kitapta ne yazdığımı hatırlamıyorum zira çok sene geçti. Tek hatırladığım, Türkiye’de bu türlü bir şeyler söylendiği. Tahminen de farklı çeviri edildi. Tek söylediğim şey, Fatih Terim’i çok fazla hatırlamadığım. Zira yalnızca 2 ay çalıştık. Benim çok âlâ hislerim var ona karşı” diye konuştu.

Futbolu çok sevdiğini ve Türkiye’yi de takip ettiğini söyleyen ünlü futbol adamı, “Bu kadroda diğer İtalyanların oynadığını da gördüm. O yüzden de takip ediyordum. Birkaç hafta evvel görüşmeler başladı. Benim için Türkiye’ye gelmek kıymetliydi. Bu ekip kendisini geliştirmek istediği için de benim için kıymetliydi. Benim de istediğim buydu” dedi.

“Buraya gelmek ilgimi çekiyordu”

Çok kıymetli kadrolarda forma giydiğini söyleyen Andrea Pirlo, “Çok fazla bağım var. Gerekirse bu bağlarımı kullanacağım. İtalya’da oynayan çok Türk oyuncu var. Onları takip ediyorum. Türkiye’ye gelen İtalyan teknik yöneticileri de takip ediyordum. Bu yüzden buraya gelmek ilgimi çekiyordu. Oyuncular özelinde konuşmak hoşuma gitmiyor. Benim takımımdakileri tanımak istiyorum” dedi.

Olimpiyat Stadı’nda 2005 yılında Şampiyonlar Ligi Finali’nde Liverpool’a kaybetmeleri hatırlatılan İtalyan teknik adam, “Memnuniyetle bu statta alana çıkacağım ve umarım önümüzdeki sene çok fazla muvaffakiyet elde ederiz” diyerek devam etti.

“Karagümrük’ün maksadı ilgimi çekti”

Çok fazla kulüple teması ve irtibatı olduğunu tabir eden Andrea Pirlo, “Karagümrük’ün varmak istediği yeri duyunca benim ilgimi çekti. Benim de hedeflerim kulüple birebir. O yüzden tercih yapmak hiç güç olmadı. Ben de bu yolda yürümek istiyordum. Bu kadro benim daha fazla ilgimi çekti ve başlamak için sabırsızlanıyorum. Mesleğim boyunca kazanmak için oynadım ve burada da kazanmak için yer alıyorum. Biliyorum ki kazanmak için de uygun oynamak lazım. Elimden geldiği kadar bunu yapacağım” dedi.

İstanbul’u bugüne kadar gezme imkanı olmadığını da söyleyen Pirlo, “İstanbul’a evvelki gelişlerimde havalimanı, stadyum ve oteli görebildim, hiç gezemedim. Şu anda olağan ki idmanlardan kalan vakitte İstanbul’u görmek istiyorum” diye konuştu.

Son olarak takım ve sistemi hakkında konuşan Pirlo, “Benim kendi sistemlerim var. Aklımda sistemsel fikirlerim var. Oyuncular nazaran istediğimiz noktaya ulaşmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Şu anda hangi oyuncuları almamız gerektiğiyle ilgili çalışma yapmaya vaktimiz var. Bu duruma da bakacağız” diyerek kelamlarını tamamladı.