Ankara’yı yine sağanak vurdu: Yollar nehre döndü!

Ankara’da şiddetli sağanaklar hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. 

Yapılan ikazların akabinde öğlenden sonra kentte tekrar sağanak yağış tesirli oldu.

Yaklaşık 1 saat süren sağanak yağış,  bilhassa Etimesgut, Sincan ve Çankaya ilçelerinde su baskınlarına yol açtı. Onlarca araç su altında kaldı, ev ve iş yerlerini su bastı.

ALT GEÇİTLER KAPATILDI

Ankara-Çankırı ve Ankara-Eskişehir yollarında araç şoförleri trafikte ilerlemekte zahmet çekti.

Eskişehir yolundaki kimi alt geçitler trafik polisleri tarafından araç geçişine kapatıldı. Dikmen’in kimi bölgelerinde de sağanak tesirli olurken, Öveçler Vadisi sular altında kaldı.

AKYURT’TA SU BASKINLARI

Akyurt ilçesinde de öğlenden sonra başlayan sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Çınar Mahallesi tarafından akan suların biriktiği Aselsan kavşağında tahliye için gruplar çalışma başlattı. Bölgedeki birtakım fabrikalarda da su baskınları yaşandı.

“BU YAĞMURLAR BİTMEYECEK Mİ?”

Su baskınlarından Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği de etkilendi. Büyükelçiliğin toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Bu yağmurlar hiç bitmeyecek mi? Şiddetli sağanak nedeniyle büyükelçiliğin kimi kısımlarını bugün tekrar su bastı” denildi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN AÇIKLAMA

Bu ortada, Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, yağışın kentin tamamında tesirini sürdürdüğü belirtildi.

Büyükşehir Belediyesinin 1515 araç, 4 bin 25 işçiyle teyakkuz halinde sıkıntılara müdahale ettiği vurgulanan açıklamada, rüzgar suratının 70 kilometreye çıkması nedeniyle Şentepe Teleferiği’nde yolcu tahliyesine başlandığı ve ulaşımın otobüsle sağlanacağı kaydedildi.

Koru metrosu depo alanı yanındaki Kutugün Deresi’ndeki taşkın nedeniyle Koru-Çayyolu istasyonları ortasındaki hatta su düzeyinin arttığı bildirilen açıklamada, bölgedeki gücün tedbiren kesildiği ayrıyeten Koru-Beytepe ortasında otobüs servisi başlatıldığı da duyuruldu.

Öte yandan, Ankara İtfaiyesine 100 su baskını ihbarı yapıldığı bildirildi. Sincan’da 6, Çankaya’da 12, Yenimahalle’de 4, Ayaş’ta 1, Şereflikoçhisar’da 6 kişinin yağmurda mahsur kaldığı ihbarı alındığı ve bunlara müdahale edildiği açıklandı.

SELDE 4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Başşehir Ankara geçen hafta perşembe gününden bu yana tesirli olan sağanak yağış nedeniyle 4 kişi hayatını kaybetmişti.