Babasını sorup, hakaret edince bıçaklamış

Olay, evvelki gün saat 21.00 sıralarında, Serik’e bağlı Gebiz Mahallesi’nde meydana geldi. Birlikte sohbet eden 5 şahıstan Sinan Cengiz ile Hasan Bulut, bir mühlet sonra küfürleşerek hengame etti. Sinan Cengiz, bıçakla Bulut’u, boğazı ile bedeninin çeşitli yerlerinden 5 bıçak darbesiyle yaraladı. Çağırılan ambulansla Serik Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Hasan Bulut, tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Jandarma takımları Sinan Cengiz’i gözaltına aldı.

Sinan Cengiz ile Hasan Bulut’un ortak arkadaşların sohbeti sırasında, olaydan birkaç saat evvel tanıştıkları belirtildi. Sözü alınan Sinan Cengiz’in, görevlilere sık sık “Öldü mü?” diye sorduğu öğrenildi.

Jandarmadaki süreçlerinin akabinde dün adliyeye sevk edilen Sinan Cengiz, savcılıktaki sözünde “Hasan Bulut’u tanımıyorum. Birinci kere gördüm. Babamın nerede olduğunu sordu. Ben de ‘Ne yapacaksın babamı’ dedim. Küfürleştik. ‘Baban nerede, şerefsiz’ diye sorunca arbede ettik” dedi. 

Savcılık sorgusu sonrası sulh ceza hakimliğine çıkarılan Sinan Cengiz, tutuklandı. Sinan Cengiz’in ailesiyle tıpkı mahalledeki seralarda çalıştığı öğrenildi.