Brezilya’da kaptan Gabi Guimaraes Türkiye maçı öncesi iddialı konuştu!

FIVB Milletler Ligi’nin birinci haftasını 3 galibiyet 1 yenilgi ile tamamlayan Filenin Sultanları ikinci hafta maçları için Brezilya’ya gitti. Sultanlar bu gece mesken sahibi Brezilya ile karşı karşıya gelecek. Brezilya’da dikkat çeken isim ise Türk seyircisinin Vakıfbank’tan yakından tanıdığı Gabi Guimaraes… Kaptanlığa teri eden Brezilyalı isim Türkiye maçı öncesi değerli açıklamalarda bulunurken Ulusal Grubun başantrenörü Guidetti’den övgü dolu kelamlar geldi.

SULTANLAR’IN TEK YENİLGİSİ VAR
FIVB Milletler Ligi’nin birinci etabında A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi başarılı bir performans sergiledi. Filenin Sultanları, İtalya’yı 3-0 mağlup etti. Turnuvadaki ikinci karşılaşmada ise Çin, A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi’ni 3-1’le geçti. Ay-Yıldızlılar, üçüncü müsabakada ise Bulgaristan’ı 3-0 mağlup etti.

SIRADAKİ RAKİP BREZİLYA
İlk haftayı üç galibiyetle tamamlayan Millilerimiz, Milletler Ligi’nin ikinci haftasında 14-19 Haziran 2022 tarihlerinde Brezilya’da oynayacak. Filenin Sultanları sırasıyla Brezilya, Sırbistan , Almanya ve Güney Kore ile karşı karşıya gelecek. Türk taraftarlar bilhassa 2020 Tokyo Olimpiyatlarında dramatik halde kaybettiğimiz Güney Kore maçını bekliyor. Öte yandan Vakıfbak’ın yıldız ismi Brezilyalı Gabi’nin Türkiye karşısındaki sergileyeceği oyun merak ediliyor

YENİ KAPTAN GABİ
Brezilya Voleybol Federasyonu’nun geçtiğimiz hafta kadroyla çalışmalara başlayacağını açıkladığı Gabi Guimaraes, Brezilya Ulusal Takımı’nın yeni kaptanı olarak duyuruldu. Brezilya ulusal kadrosunun yeni kaptanının Gabi Guimaraes olduğunu ulusal grup mesleğini sonlandıran eski kaptan Natalia Zilio açıkladı.

GABİ: ONLARIN DÜŞÜNME USULÜNÜ BİLYORUM
Türkiye maçı öncesi açıklamalarda bulunan Gabi, “Giovanni benim koçum, onlar beni çok yeterli tanıyor lakin ben de onun düşünme stilini biliyorum. Türkiye’ye karşı oynayacağımız maç büyük bir gayret olacak, zira Türkiye gücünü göstermiş, gelişen ve tüm karşılaşmalarda favorilerden olan bir grup.” dedi.

“GÜNLÜK ÖMÜRDE ÖRNEK OLMAK İSTİYORUM”
“Kaptanlık büyük sorumluluk. Günlük hayatta örnek olmak istiyorum. Çalışırken %110’umu veriyorum. 10 yıl evvel kendimi göstermek için tüm isteğimle buraya geldim, birinci altıya girdim ve kaptan oldum. Tüm süreçleri geçtim ve öğrendiklerimi gençlere aktarıp katkı sağlamak istiyorum.”

GUİDETTİ: EN DÜZGÜNÜ GABİ
A Ulusal Bayan Voleybol Grubu ve Vakıfbank başantrenörü Giovanni Guidetti, Brezilya’da bir taraftarın sorduğu “Şu anda en uygun voleybolcu kim?” sorusuna “Gabi” cevabını verdi.

Türkiye’nin Brezilya ile karşılaşacağı çaba 15 Haziran’ı 16 Haziran’a bağlayan gece saat 03.00’te başlayacak.

EBRAR KARAKURT DAMGASI
Milli grupta performansıyla ön çıkan isim Ebrar Karakurt oldu. Bu dönem İtalyan takımı Novara’da tesirli bir performans ortaya koyan ve kısa müddette ekibin yıldızı haline gelen Ebrar birebir yükselişini ulusal grupta da devam ettirdi. İtalya’ya karşı kazanılan 3-0’lık maçta 15 sayı atan Ebrar %52 hamle verimliliği yakaladı. Çin’e karşı kaybedilen maçta 22 sayı bulan Ebrar, Bulgaristan maçında %60 atak verimliliği yaklayarak 20 sayı kaydetti. DÜn oynanan Belçika maçında ise 22 sayı bulan yıldız isim galibiyetle kıymetli rol oynadı.

TÜRK DUVARI ZEHRA GÜNEŞ
Vakıfbank’taki üstün performansını Ulusal Gruba taşıyan Zehra Güneş rakiplerinin kaygılı düşü olmaya devam ediyor. Türk Duvarı Zehra yaptığı bloklarla dünkü Beçika maçında kritik sayılar kazandırdı. Bilhassa sette durumlar 1-1 ve Türkiye’nin 21-19 geride olduğu anda sahneye çıkan Zehra aldığı sayılar ve yaptığı bloklarla Belçika’ya sayı vermedi. Filenin Sultanları 3. seti 25-21 kazandı. Zehra Güneş bu maçta 7 hamle ve 5 blok ile oynadı. Güneş VNL’in birinci haftasında 31 hamle, 11 blok, 1 ace’lik performans sergiledi.