Erdoğan’dan Aydeniz tepkisi: Dokunulmazlığını hızlıca kaldırın

AYŞEGÜL KAHVECİOĞLU Ankara – Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın “Hakkında esasen hazırlanmış 80’e yakın belge var” bilgisini verdiği Aydeniz hakkında Erdoğan’ın “Bunlar dokunulmazlık zırhına bürünerek bunu yapabiliyorlar. Bu hak değil. Evrakı Meclis’e gelir gelmez süratlice geçirin, dokunulmazlığını düşürün, bu işi bitirin” dediği kaydedildi.

‘2023’te tereddüt yok’

Toplantıda Van ziyaretiyle ilgili görüşlerini de aktaran Erdoğan, 2023 seçimlerine giderken alandaki çalışmalardan mutlu olduğunu söyledi. Edinilen bilgiye nazaran Erdoğan, “2023 seçimlerini alma konusunda bir tereddüt yok, bir kuşku yok. Zihnimizde soru işareti yok. Kâfi ki sokakta, mahallede, çarşıda, pazarda olalım. Kazanamayacağımız gönül, telafi edemeyeceğimiz kırgınlık yok” diye konuştu.

Toplantıda Erdoğan’ın altılı masaya ait olarak da, “Altılı masanın bilinmeyen ortakları var. Ama buradan bir şey çıkmaz. Kendi ortalarında birbirlerine düştüler. Son hareketleri birbirlerinin açıklarını kapatmaya yönelik. Bir türlü adaylarını belirleyemediler. Kim ne yaparsa yapsın biz yolumuza devam edeceğiz” değerlendirmesini yaptığı kaydedildi.