Golcü için girişimler başladı! İşte listedeki adaylar…

Yeni dönem hazırlıklarına 27 Haziran Pazartesi günü BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde topbaşı yaparak başlayacak siyah-beyazlılarda idare, transferleri kampa yetiştirmek için büyük mesai harcıyor.

Teknik Yönetici Valerien İsmael’in istekleri doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdüren siyah-beyazlı grupta öncelik forvet transferi. 

Öncelik Weghorst

Beşiktaş’ta Lider Ahmet Parıltı Çebi, forvette birinci önceliklerinin Burnley ile İngiltere Premier Lig’de küme düşen 29 yaşındaki Wout Weghorst olduğunu açıklamıştı. Oyuncunun kulübüyle 200 bin Euro civarı kiralama fiyatı karşılığında mutabakata varmıştı. 

Ancak Türkiye’den Fenerbahçe başta olmak üzere İngiltere, Hollanda ve Almanya’dan da talipleri bulunan deneyimli golcü, şimdi kararını veremedi. 

Hollandalı santrafora koşullarını ileten ve çarşamba günü (yarın) oyuncudan karşılık alacaklarını tabir eden Çebi, Weghorst dışında da çalışmalarını sürdürüyor.

Sörloth için teşebbüsler sürüyor

 2019-2020 dönemini Trabzonspor’da gol hükümdarı olarak tamamlayan ve oynadığı futbolla taraflı tarafsız tüm kadro taraftarlarını kendine hayran bırakan Sörloth’u Türkiye’ye dönüşe ikna eden Kartal, Leipzig’le de bonservis pazarlıklarını sürdürüyor.

Yönetim, Alman kulübünün belirlediği 10milyon Euro’luk bonservis bedelini değiştirmek için çaba ediyor. Başarılı futbolcu için kulübüne 6 milyon Euro artı sonraki satıştan yüzde 50 hisse teklifinde bulunan lakin Alman grubunun 10 milyon Euro’luk ısrarını şimdi kıramayan Siyah Beyazlılar, temaslarına devam ediyor. 

Kasper Dolberg İddiası

Golcü atılımında alternatifli hareket eden Beşiktaş, Fransa Lig 1 takımlarından Nice’te forma giyen ve 2016-2019 yıllarında Ajax’ta gösterdiği performansla hafızalarda yer edinen 24 yaşındaki Kasper Dolberg için de temaslarını sürdürüyor.

Danimarkalı golcüyü kiralamak için kulübüne yaptığı birinci teklifi geri çevrilen idare, Nice’in kapısını bu kere satın alma opsiyonlu kiralama teklifiyle çalacak.

Cenk Tosun yuvaya dönebilir

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi’nin daha evvel yaptığı davete olumlu cevap verip Siyah-Beyazlılar’la pazarlıklara başlayan Cenk Tosun, yeni dönemde Beşiktaş forması giymeye bir adım daha yaklaştı. 

Premier Lig grubu Everton’la mukavelesi sona eren ve bonservisi elinde bulunan Cenk Tosun’u bedelsiz olarak ekibe katmanın hesaplarını yapan siyah-beyazlı idarenin, Cenk’in menajeri aracılığıyla yaptığı pazarlıklarda son evrede olduğu tabir edildi. 

İki tarafın da olumlu tavrı sonrasında sürecin yakın periyotta tamamlanması ve Cenk Tosun’un 27 Haziran’da başlayacak yeni dönem çalışmalarına katılması bekleniyor.