Gülben Ergen’in açtığı davada Nihat Doğan ve Yeşim Salkım’a ceza!

Şarkıcı Gülben Ergen, 2017 yılında yayınlanan bir televizyon programında meslektaşları Nihat Doğan ve Yeşim Salkım’ın kendisine yönelik tehdit ve hakaret içerikli kelamlar söylediği savıyla şikayetçi olmuştu.

Yeşim Salkım hakkında ‘Alenen hakaret’ ve ‘Basit tehdit’ kabahatlerinden 3 ay 15 günden 2 yıl 10 aya kadar, Nihat Doğan hakkında ise ‘Zincirleme biçiminde alenen hakaret’ kabahatinden 4 ay 15 günden 4 yıl 1 aya kadar mahpus cezası istemiyle dava açılmıştı.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya şikayetçi Gülben Ergen’i avukatı Emek Emre, sanıklar Nihat Doğan ve Yeşim Salkım’ı ise avukatları temsil etti.

NİHAT DOĞAN’A MAHPUS, YEŞİM SALKIM’A PARA CEZASI

Sanık avukatları suçlamaları reddederek, müvekkillerinin beraatını istedi. Davayı karara bağlayan mahekeme, Nihat Doğan’a ‘Alenen hakaret’ kabahatinden 5 ay 25 gün mahpus cezası verdi.

Mahkeme Doğan’ın iki başka mahkemeden aldığı cezaların kararın açıklanmasının geri bırakılmasına çevrildiğini belirterek, davalarının yine görülmesi için mahkemelere yazı yazılmasına da karar verdi.

Mahkeme, Yeşim Salkım’a ise ‘Hakaret’ kabahatinden bin 740 TL isimli para cezası, ‘Tehdit’ kabahatinden ise 500 TL isimli para cezasına çarptırarak, kararın açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.