Hastaların ilaçlarını vermeyip, satan şebekeye operasyon!

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Çaba Şube Müdürlüğü’ne bağlı Mali Ofis Amirliği takımları, Adana Kent Hastanesi Hematoloji Kısmı’nda yatan hastalara istenen 2 farklı antikor ilacının el altından dışarıya satıldığı bilgisine ulaştı.

Ekipler, yüksek fiyatlı ilaçlarla ilgili teknik ve fiziki takip başlattı. Gruplar, 689 kutu ilacın yasa dışı satıldığını tespit etti. Bu ilaçların serviste yatan hastalara verilmediği belirlendi.

10 ADRESE EŞ VAKİTLİ BASKIN

Şebekenin, hemşire ve Karaisalı Mal Müdürlüğü’nde vazifeli bir memurun uydurma imzasıyla çıkartılan vergi levhası ile bankalardan kredi çektiği, kelam konusu ilaçları yasa dışı satın alarak, kamuyu 2 milyon 56 bin TL ziyana uğrattığı tespit edildi. Takımlar, olay ile ilgili ortalarında hemşirelerin de olduğu 10 şüpheliyi belirledi.

Ekipler, sabah saatlerinde harekete geçerek operasyon düzenledi. 10 adrese yapılan eş vakitli baskınlarda 7 kuşkulu gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 2 ruhsatsız tabanca, 12 adet dolu senet, çok sayıda boş senet, 55 adet farklı bireylere ilişkin kredi kartı, 1 adet pos aygıtı, alacak notlarının bulunduğu 15 adet ajanda, 6 adet vergi levhası, 2 adet diğerine ilişkin kimlik fotokobisi, 2 adet tapu senedi, 2 adet noter vekaletnamesi ve 19 adet satış mukavelesi ele geçirildi. Sıhhat denetiminden geçirilen şüpheliler, sorgu için emniyete götürüldü. Firari 3 şüphelinin yakalanması için de çalışmaların sürdüğü bildirildi.