İbrahim Yılmaz: 18 gol değil, daha da üstüne koymam lazım

İstanbulspor’da geçtiğimiz dönem misyon aldığı 37 maçta; 18 gol atıp, 6 asist yaparak grubunun Harika Lig’e yükselmesinde değerli rol oynayan İbrahim Yılmaz, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu İstanbulspor’un eski günlerine döneceğini lisana getiren İbrahim Yılmaz, “Çok memnunuz. Muhteşem Lig’e çıkalı sayılı günler oldu. Hak ettiğimizi düşünüyorum. Teknik heyet, kadro arkadaşlarım harika bir dönem geçirdik. Hak ettiğimiz yerdeyiz. İstanbulspor, esaslı bir topluluk. Üstün Lig’e yükseldiğimiz, bunun içinde bulunduğumuz için kendimizi çok şanslı hissediyoruz. İnşallah yeni dönemde da daha güzel bir takımla İstanbulspor’un eski günlerine döneceğini ümit ediyorum” diye konuştu.

“FİNALDE ATTIĞIM 2 GOL DEĞER BİÇİLEMEZ”
Geçtiğimiz yıl attığı 18 golle kadrosunun en skorer ismi olan İbrahim Yılmaz, Bandırmaspor ile oynadıkları play-off finalinde attığı 2 golün kıymet biçilemez olduğunu söyledi. İbrahim Yılmaz, “Bu dönem 18 gol attım. Hepsi birbirinden hoş, birbirinden memnunluk vericiydi benim için. Lakin finalde attığım 2 gol değer biçilemez. Finalde attığım goller benim için memnunluk vericiydi. Bu yıl düzgün bir dönem geçirdim. İnşallah gelecek dönem da üstüne de koyarak kaldığım yerden devam etmek istiyorum. Bunun için de çalışmalara en yakın vakitte başlayacağız” formunda konuştu.

“İSTANBULSPOR’UN İSMİNİN GEÇTİĞİ YERDE ‘İLK SENE KÜMEDE KALALIM’ ÜZERE KELAMLAR OLMAZ”
Süper Lig’deki birinci yıllarında grubun maksadı sorulan İbrahim Yılmaz, şöyle konuştu: “İstanbulspor her vakit amaç kadro olmuştur. İstanbulspor’un isminin geçtiği yerde ‘ilk sene kümede kalalım’ üzere kelamlar olmaz. Hocalarımız takım planlamamızı yapacak, liderle bir arada. Lige renk katacağımızı düşünüyorum. Başarılı olacağımıza inanıyorum.”

“SÜPER LİG’DE OYNAMAK HER VAKİT ULUSAL EKİP KAPISINA YAKIN OLMAK DEMEK”
A Ulusal Ekip’te forma giymek istediğini söyleyen İbrahim Yılmaz, Üstün Lig’de forma giymenin ulusal ekibe yakın olmak olduğunu getirdi. Kasımpaşa’da attığı 20 golle gol hükümdarı olan ve A Ulusal Kadro’ya davet edilen Umut Bozok örneğini veren 28 yaşındaki golcü, “Süper Lig mesleğim 17 yaşında başlamıştı. Çok genç yaşta Harika Lig’de oynama fırsatı bulmuştum. Alışılmış ki buraya hazırım. Daha evvel de oynadım. Uzun vakittir İstanbulspor’dayım, 6 yıl oldu. Artık Harika Lig’de elimden gelenin en düzgününü yapacağım. 18 gol değil, daha da üstüne koymam lazım. Zira hedeflerim var. A Ulusal Ekip üzere. İnşallah bunu da başaracağımı düşünüyorum. Ulusal gruba gitmeyi hedefliyorum. Muhteşem Lig’de oynamak her vakit ulusal grup kapısına çok yakın olmak demek. Bu sene önümüzde örneği de var, Umut Bozok. Attığı 20 golle A Ulusal olma bahtını elde etti. Ben de buna çok yakın olduğumu düşünüyorum. İnşallah bu sene bunu gerçekleştirmeyi istiyorum” tabirlerini kullandı.