Jorge Jesus: “Buraya şampiyon olmak için geldik”

Yardımcılarını tanıttı

Fenerbahçe yeni dönemin birinci çalışmasını dün sabah yaparken, Jorge Jesus idmandan evvel takımını futbolcularına tanıttı. Futbol Operasyon Yöneticisi Mario Branco ve Teknik Menajer Mehmet Aurelio’nun misyon tariflerini anlatan Jesus daha sonra oyuncularıyla bir toplantı yaptı. Portekizli hoca, “Ben ve takımım buraya şampiyon olmak için geldik. Takımıma güveniyorum. Kaliteli bir oyuncu kümesine sahibiz. Burada şampiyon olmak istiyoruz” sözlerini kullandı. 

28 şampiyonluk pozu

Fiziksel ve mental açıdan çok güçlü bir kadro kurmak istediğini aktaran Jesus, “Kazanmak, her gün şampiyon olmak için çalıştığını bilmektir. Vakitle birbirimizi daha düzgün tanıyacağız” dedi. Jorge Jesus, teknik heyet ve futbolcular, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde 28 şampiyonluk kupasının gösterildiği tesis duvarı önünde özel olarak fotoğraf çektirdi. Kulübün toplumsal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda “Biz hazırız. Artık sahne bizim” sözleri yer aldı.

Fenerbahçe alana indi

Jorge Jesus idaresinde şampiyonluğa odaklanan Fenerbahçe yeni dönemin birinci çalışmasını gerçekleştirdi. Ulusal gruplara giden ve müsaadeli olan oyuncuların yanı sıra tedavi süreçlerine devam edilen Arda Güler ile Miguel Crespo antrenmanda yer almadı. Arda ve Crespo’nun gelecek hafta kadroya katılmaları bekleniyor.İlk olarak salonda ısınma programı gerçekleştiren oyuncular daha sonra alanda topla çalıştı. Oyunculara yoyo testi de uygulandı. Futbolcuların güç kapasitelerinin tespit edildiği testte en düzgün ismin Osayi Samuel çıktığı öğrenildi. Bu ortada müsaadeli olan Kim Min Jae’nin önümüzdeki hafta İstanbul’a döneceği bildirildi. Dönem bitmeden ülkesinde ameliyat olan Güney Koreli stoperin kişisel çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.

Lincoln birinci kez

Sarı-lacivertlilerde yeni transfer Lincoln Henrique dün sabah birinci idmanına çıktı. Antrenmandan evvel teknik takım ve futbolcularla tanışan Brezilyalı yıldız ekiple birlikte çalıştı. Kiralık periyodu biten ve takıma geri dönen Uruguaylı stoper Mauricio Lemos da antrenmanda yer aldı.