Kızı Mavi’yi kucağına almak için gün sayan Demet Evgar’dan yeni kareler

Uzun müddettir ekranlardan uzak olan Demet Evgar, şimdilerde anne olmak için gün sayıyor. Yedi aylık gebe olan ünlü oyuncu, geçtiğimiz aylarda  basın mensuplarının “Bu devirde kilo alma üzere endişeniz var mı?” sorusuna; “Çok şükür yok. Bu o kadar muazzam bir şey ki, ‘Ay bedenime ne oldu?’ falan, bu hiç umurumda değil. Bu devirde bakıyorum daima erkekler, babalar da kilolu zati. Kilo nedir ki? Alınır, verilir. Verilmese de verilmez” diye karşılık vermişti.

ANNELİĞE GEÇİŞ VE KINA GECESİ 

Sonrasında ‘baby shower’ yerine Anadolu geleneği olan ‘anneliğe geçiş kutlaması’ yapan ünlü isim, bu anları “Analığı, yaratımı; Mavi ile, kız kardeşlerimle, müziklerle, dualarla, masallarla, danslarla onurlandırdığımız günümüz kutlu olsun” notuyla paylaşmıştı.

Evgar, birkaç hafta sonra da kına gecesi düzenlemişti. Kutlamada konsepte uygun kıyafetler giyen oyuncu, yakın arkadaşlarıyla eğlenceli anlar yaşamıştı. Eline kına yaktıran Evgar’ın karnı burnunda göbek atması toplumsal medyada gündem olmuştu.

“İKİNCİ DEFA EVLENİYORUZ”

Ardından mart ayında nikah masasına oturduğu Levent Babataş ile Emirgan’daki konutunda bir düğün organize eden Evgar, “İkinci kere evleniyoruz, yakın dostlarımız ve ailelerimiz de bizi keyifli günümüzde yalnız bırakmadı. Artık de arkadaşlarımız ile eğleneceğiz” demişti.

Geçtiğimiz haftalarda da Şebnem Dönmez’in ‘Satori’ isimli programına konuk olan Demet Evgar, “Çocuk doğurmak zorunda olmadığımı düşünürdüm ancak gördüm ki anneliğe çok hazırmışım. Artık Mavi beni seçtiği için çok memnunum, umarım beni sever” dedi.

“EVDE TV OLMAYACAK”

Suda doğum istediğini belirten oyuncu, Bizim meskende televizyon olmayacak. Muhtemelen Mavi’yi köy okuluna yazdırırım. Zira büyük kentlerde özel okullarda okuyan çocuklar başlarını tabletten kaldırıp, ‘Merhaba’ demeyi bilmiyor” diye konuştu.

Oyuncu, kelamlarına; “Kızıma bir şeyler öğretmeye hiç niyetim yok. Zira biliyorum ki; tüm çocuklar üzere bilgece doğacak. Niyetim çocuğumu, toprağın içine bırakmak. Gerisine tabiatın gücünü almasını sağlamak. Bir de lisan bilsin yeter” biçiminde devam etti.

KARNI BURNUNDA KIYI POZLARI

Heyecanı günden güne artan Evgar, Instagram hesabından yayınladığı son fotoğraflarla isminden kelam ettirdi. Kıyı kenarında hasır şapkası ve lacivert elbisesiyle objektif karşısına geçen Evgar’ın karnının düzgünce büyüdüğü dikkatlerden kaçmadı. Ünlü ismin paylaşımına; kısa müddette binlerce beğeni ve yorum geldi.