Kuyuda cansız bedenleri bulunmuştu! Cenazede kahreden poşet detayı

Denizli’de kayıp olarak aranan 17 yaşındaki İsmail Yalçın ve 19 yaşındaki Hasan Akköse yakılarak atıldıkları kuyudan yaklaşık 5 gün sonra meyyit bulunmasının akabinde Pamukkale Üniversitesi Hastanesi İsimli Tıp Morgundaki süreçleri sonrası defnedilmek üzere ailelerine teslim edildi. Acılı aile cansız vücutla çıkarıldığı esnada tabuta sıkı sıkıya sarılarak gözyaşı dökerken, yakınları sakinleştirmekte zahmet çekti.

İşlemlerin gerisinde İsmail Yalçın, Acıpayam ilçesine bağlı Dedebağı Mahallesine, Hasan Akköse ise Serinhisar ilçesine götürüldü. Tabutunun başına en son giydiği kıyafetinin modülü konan Akköse, Çarşı Camii’nde kılınan cenaze namazının akabinde Merkez Mahalle Mezarlığına, İsmail Yalçın ise Dedebağ Cami’nde kılınan cenaze namazının akabinde Dedebağ Mezarlığı’na defnedildi.

“KATİLLERİN ÇOK AĞIR CEZA ALMASINI İSTİYORUM”

5 gündür haber alınamayan gençlerin yakılmış cesetlerinin 45 saat sonra su kuyusundan çıkartılmasının akabinde Hasan Akköse’nin annesi Aynur Akköse’nin “Oğlumun yüzünü gösterin, Hasan’ım yandım annem, yavrum” kelamları yürekleri burktu.

“KATİLLERİN ÇOK AĞIR CEZA ALMASINI İSTİYORUM”

Acı dolu gözlerle bekleyen İsmail Yalçın’ın dedesi Şahin Arnas ise saatlerin nasıl geçtiğini anlamadıklarını söyleyerek, “Acımız çok büyük, yapanları Allah kahretsin. Katillerin çok ağır ceza almasını istiyorum, adalete güveniyoruz. Perşembe günü akşam konuttan ayrılıyor. Babası arıyor lakin ulaşamıyor. Sonraki gün babası şüpheleniyor. 2 gün geçiyor ve kaybolmadan evvel İsmail konuta bir gün gelip, bir gün gelmiyordu, arkadaşlarıyla geziyordu. Kendisine ulaşılamayınca babası cürüm duyurusunda bulundu. Gece saat 03.30’da kuyuda bulunmuş. Çalışmalar da bayağı uzun sürdü, kuyunun başındaydık devamlı. Ağlaya ağlaya o saatlerin nasıl geçtiğini bilmiyoruz” dedi.

KUYUNUN İMAJLARI ORTAYA ÇIKTI

17 yaşındaki İsmail Yalçın ve 19 yaşındaki Hasan Akköse’nin dün sabah saatlerinde 24 metrelik kullanılmayan su kuyusunda meyyit olarak bulunduğu soruşturmanın ayrıntıları ortaya çıktı. Valilikten yapılan paylaşımda, kayıp iki gencin öldürüldükten sonra yakılan cesetlerinin atıldığı su kuyusu, yapılan çalışmalar ve kuyudan cansız vücutların çıkarıldığı anlara ilişkin fotoğraflar yer aldı.

Yürütülen soruşturma ile ilgili bilgilerin de yer aldığı basın açıklamasında; “Genişletilen tahkikat sonucunda, kayıp şahısların kullandıkları aracın Serinhisar İlçesi ormanlık alanda terk olarak bulunması üzerine, çalışmalar bu bölgede ağırlaştırılmış, kayıp şahısların evvelden husumetli oldukları öbür bir şahıs ile karşılaştıkları bilgisine ulaşılmıştır. Kayıp şahısların öldürülmüş olabileceği tarafında kuvvetli kuşku ve bilgilere dayalı olarak yapılan araştırmalarda, olaya karıştığı tespit edilen 9 kuşkulu şahıs düzenlenen operasyon sonucunda yakalanmıştır. Kuşkulu şahısların yapılan sorgulamasında, kayıp 2 şahsı öldürdükleri ve cansız vücutlarını Serinhisar Ovacık mevkiinde boş arazi içerisinde bulunan yaklaşık 24 metre derinliğindeki boş su kuyusuna yakarak attıkları, kuyunun bir kısmını kendi imkanları ile doldurdukları tespit edilmiştir. Kayıp şahıslara ilişkin vücutları bulmak için iş makinaları ve itfaiye görevlilerinde dahil olduğu arama çalışmalarına başlanılmış, 15 Haziran 2022 günü saat 04.30 sıralarında kayıp şahıslar İsmail Yalçın ve Hasan Akköse’nin cansız vücutlarına kuyu içerisinde ulaşılmıştır. ‘Birden fazla kişi ile taammüden adam öldürme’ cürmünden isimli makamlara sevk edilen ve birçok değişik kabahatten kaydı bulunan şüphelilerden 7’si tutuklanmıştır” sözlerine yer verildi.

?