Lionel Messi’den Barcelona sürprizi!

21 yıl Barcelona’ya hizmet ettikten sonra Katalan takımındaki finansal çıkmazdan dolayı Paris Saint-Germain’le (PSG) kontrat yapan Lionel Messi, ailesiyle birlikte İspanya’ya geldi.

Katalonya Özerk Bölgesi’nin başşehri Barcelona kentine inen Messi’yi havalimanında yüzlerce Barcelona taraftarı karşıladı.

MESSİ’Lİ BARCELONA FORMALARINI İMZALADI

Hayranlarının fotoğraf çekme talebini olumlu karşılayıp formalarını da imzalayan ünlü oyuncu, futbolseverlerle bir mühlet sohbet de etti.

Kulüpler seviyesindeki dönem sona erer ermez Arjantin Ulusal Takımı’nın kampına katılan futbolcu, burada bir dizi maça çıkmıştı. Son olarak, 6 Haziran’daki Estonya maçında 5 gol birden atan Messi, taraftara eski günlerinden kısa bir sekans sunmuştu.

Arjantinli yıldız, ulusal gruptaki misyonundan sonra “ikinci evi” olarak gördüğü Barcelona’ya seyahat etti.

Barcelona’da birden fazla taşınmazı olduğu bilinen Messi’nin tatil sürecini bu kentte geçirmesi planlanıyor. Yeniden tıpkı adreste eski grup arkadaşlarıyla görüşmesi de gündemde.

BARCELONA’DA GEÇEN 21 YIL, ONCA BAŞARI

2000 yılında Arjantin takımı Newells’ın altyapısından Barcelona’ya geçen Messi, 21 yıl müddetle Katalonya temsilcisine hizmet etti. Burada altyapı kategorileri olmak üzere A Kadroya kadar yükseldi.

16 yıl A Ekipte forma giyen futbolcu, Barcelona ile muvaffakiyetten muvaffakiyete koştu. 7 kere Ballon d’Or, 2 sefer Dünyada Yılın Futbolcusu, 3 kere Avrupa’da Yılın En Uygun Futbolcusu, 10 kere LaLiga’da Dönemin En Âlâ Futbolcusu mükafatlarını aldı.

Bireysel mükafatları dışında grupla kazandığı ödüllerle de öne çıktı. 4 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, 3 UEFA Harika Kupası, 3 FIFA Kulüpler Dünya Kupası, 10 İspanya LaLiga, 8 İspanya Üstün Kupası kazandı.

PSG’DE TATSIZ SEZON

Geçtiğimiz yıl kontrat yaptığı Paris Saint-Germain’de de dönemi Ligue 1 şampiyonluğu ve Fransa Kupası ile kapattı. Ama kulüp idaresinin gayelerindeki Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuna ulaşılamadı. Messi de PSG’deki birinci yılında beklentilerin bir oldukça altında kaldı.

Sezon genelindeki performansı sebebiyle sık sık tenkit oklarının amacındaydı. PSG’li taraftarlar, Messi’nin formsuzluğundan kaygı yanarken, Messi de taraftarın tenkitlerine hak verircesine açıklamalarda bulundu. Arjantinli futbolcu 2021-22 döneminde 34 maça çıkmasına rağmen 11 gol, 15 asistle oynadı.