Miray Daner: Bu kadar ilgi göreceğini beklemiyordum

Oyunculuğa şimdi yedi yaşında başlayan Miray Daner, rol aldığı ‘Medcezir’, ‘Vatanım Sensin’ ve ‘Saygı’ dizilerinde isminden kelam ettirmeyi başardı. Şimdilerde TRT 1’de ekranlara gelen ‘Kara Tahta’ dizisinde başrol oynayan Miray Daner, Re Touch Mag mecmuasının mayıs kapağında yer aldı.

Genç yaşta başrol oynamanın dehşetlerini yaşamadığını söyleyen 23 yaşındaki hoş, “Rol ayrımım olmadı lakin senaryo bir sorumluluk yüklüyor. Oynadığım projedeki ‘Irmak’ karakteri de genç yaşta hayatın yükünü omuzlamış. Maalesef ataerkil bir toplumda biz bayanlar, hak ettiğimiz saygıyı görebilmek ve özgürce yaşayabilmek için daima uğraş veriyoruz” dedi.

“FURKAN’IN YETENEĞİNİ TAKDİR EDİYORUM”

Daner, “Furkan Andıç’la partnersin. Hakkında neler söyleyebilirsin?” sorusuna, “Partnerlerim konusunda daima çok şanslı olmuşumdur. Furkan da severek izlediğim ve yeteneğini takdir ettiğim bir oyuncuydu. İşine olan hürmetine, itinasına ve azmine bu sette hayranlıkla şahit oldum. Karşılıklı oynadığı oyuncu arkadaşının konfor alanını genişletmek için her vakit elinden geleni yapan ve herkese tıpkı itinayla yaklaşan biri” karşılığını verdi.

“AŞK ÖZEL HİSSETTİREN BİR DUYGU”

Bir müddettir Oğulcan Engin ile memnun bir münasebeti olan ünlü oyuncu, “Aşk sana ne tabir ediyor, aşkta mantık mı hisler mı ön planda olmalı?” sorusunu ise şöyle cevapladı:

Aşk sizi geliştiren, ileri taşıyan, kendinizi özel hissettiren bir his. Her ikisi de ölçülü olmalı. Yerine ve duruma nazaran bazen mantık bazen duygusal kararlarla davranmak, saygıyı yitirmemek sağlıklı bir münasebet için son derece kıymetli.

SEVEN Mİ, SEVİLEN Mİ OLMAK KIYMETLİ?

“Bir ilgide en değerli his ne olmalıdır, seven mi sevilen mi olmak gerekir?” sorusu da yöneltilen Daner, “Her ikisi de olabilmek; hem seven, hem sevilen. Sevgiyi hissetmek de sevdiğini hissettirmek de önemli” sözlerini kullandı.

“DİYET YAPMIYORUM”

Son devirde verdiği kilolarla dikkatleri üzerine çeken Miray Daner, “Sadece sağlıklı besleniyorum aslında. ‘Beslenme alışkanlığımı değiştirdim’ diyebilirim. Alışılmış ki kendime müsaade verip karbonhidrat da tüketiyorum, tatlı tabaklarının tabanını de sıyırıyorum lakin sıhhatsiz beslendiğimi düşündüğüm günün akabinde olağan tertibime geri dönüyorum. Onun dışında özel bir diyet uygulamıyorum” halinde konuştu.

“DÜNYANIN HER YERİNDEN İLETİLER ALIYORUM”

Miray Daner, evvelki gün Etiler’de görüntülendi. Şekliyle dikkatleri üzerine çeken oyuncu, ayaküstü soruları yanıtladı. Dijital platformda yayınlanan başrolünü Tekçe Akalay’la paylaştığı ‘Kuş Uçuşu’nun tüm dünyada çok beğenildiği hatırlatılınca, “Çok memnunum natürel ki, bu kadar ilgi göreceğini beklemiyordum. İşimize çok güvenip seviyorduk lakin tüm dünya tarafından ilgi görmesi çok memnun etti. Dünyanın her yerinden bildiriler alıyorum. Natürel ki inandığınız bir işin bu kadar başarılı olması çok keyifli ediyor” dedi.

“ONU TANIDIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Birce Akalay’la oynamak çok keyifliydi diyen Daner, “Birce’yi çok seviyorum, hayranlıkla takip ettiğim bir oyuncuydu. Tekçe ile tıpkı seti paylaşıyor olmak hem de onun üzere pahalı bir insanı tanıyor olmak çok çok memnunluk verici. Hem çalıştığım için hem onu tanıdığım için çok mutluyum” dedi. “Kendinizi dünya çapında tanınır bir oyuncu yapmak için dijital işler sizce değerli mi?” sorusuna Daner,  “Tabii ki. Platform işleri çok değer kazandı bu manada. Dünyanın her yerindeki izleyiciye ulaşabilme özgürlüğümüz var, o yüzden evet” biçiminde cevapladı.

“BİR MÜHLET DAHA DEVAM EDECEĞİZ”

Furkan Andıç’la başrolünü paylaştığı yaz dizisinin final yapma dedikodularının akabinde tekrar devam kararı aldığı haberleri sorulunca, “Güzel sevdiğimiz bir iş yaptık, final kararı alır üzere olduk ama devam etmeye karar verdik. Bir mühlet daha devam edeceğiz” dedi.?

“HER ŞEY YOLUNDA”

Oğulcan Engin’le bağı sorulunca, “Her şey çok hoş gidiyor, her şey çok yolunda” biçiminde cevapladı. Tıpkı dakikalarda ise Oğulcan Engin, Bebek’te motoru üzerinde görüntülendi.?