Pençe-Kilit operasyonu gazisi Özdemir: Görevimin başına dönmeyi canla başla istiyorum

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak’ın kuzeyinde başlattığı Pençe-Kilit operasyonunda görevli ikiz çocuk babası Piyade Uzman Çavuş Veysel Özdemir, teröristlerin saldırısı sonucu bedeninin çeşitli yerlerinden yaralandı. Özdemir, hastanedeki tedavisinin akabinde dinlenmek için memleketi Aksaray’da Paşacık Mahallesindeki baba konutuna geldi. Yaşadıklarını anlatan Gazi Veysel Özdemir şunları söyledi:

“18 Nisan tarihinde Pençe- Kilit Harekatına gittik ve 15 gün sonra teröristlerin güdümlü tel füze atışı sonrası benimle bir arada 4 askerimiz yaralandı. Belimde, kalçamda, sırtımda, başımda ve kolumda şarapnel kesimleri var. Bize 1,5 kilometre ileriden füze atışı yapıldı. Bizim gördüğümüzde 5-6 metre kalmıştı. Çabucak kendimi sol tarafa atıp yüzüstü kapandım. Başımızda başlığımız ve hücum yeleğim olmasına karşın yaralandım. Kendime geldiğimde pantolonum kesilmiş, paçalarımdan kan akıyordu. Biraz yürümeye çalıştım. Baldırlarımın ağrıdığını hissettim. Çabucak arkadaşlarım yardıma koştu. Birinci müdahale yaralandığım yerde yapıldı. Helikopterle Işıklı Sahra Hastanesi’ne sevk ettiler. 3-4 saat ameliyatım sürmüş. Hekimin söylediğine nazaran 25-30 şarapnel kesimi bedenimden çıkarılmış. Hala kalan modüller var. Onlar da ilerleyen süreçte çıkarılacakmış. Hastanedeki tedavimin akabinde ambulans uçakla Ankara GATA’ya sevk edildim. 20 gün orada tedavim sürdü. Yürümemde badire vardı. Fizik tedavi sonrası yürümeye başladım.”

‘DEVLETİMİZ HER VAKİT YANIMIZDA’ 

Şu an sıhhat durumunun yeterli olduğu ve bir an evvel vazifesinin başına dönmek istediğini belirten Özdemir, ”İnşallah vakitle daha güzel olacağım. Misyonumu çok seviyorum. Bu yüzden Hakkari’de 7 yıl kaldım. Büsbütün güzelleştikten sonra misyonumun başına dönmeyi canla başla istiyorum. Arkadaşlarımla her gün telefonla görüşüyorum. Bedenen buradayım; lakin aklım fikrim devamlı arkadaşlarımda. Hain teröristlerin Türk Silahlı Kuvvetleri’ne güçleri yetmez. Bunların kökünü inşallah hep beraber kazıyacağız. Arkadaşlarım ve ben bunun daima şuurunda ve inancındayız. Devletimiz bizden hiçbir şey esirgemiyor ve her vakit yanımızda” dedi.

OĞLUNUN YARALANDIĞI TELEFONLA ÖĞRENMİŞ 

Menderes Özdemir ise “Oğlum askerliği nitekim çok sevdiği için Hakkari’den tayin istemedi ve bölgede 7 yıl misyon yaptı. Operasyonlar başlayınca bizim daima aklımız bölgede, askerlerimizdeydi.  Hepsiyle gurur duyuyoruz. Operasyon günü gece yarısı telefonumuz çaldı. Oğlum da gündüz saat 15.30 üzere komutanıyla beraber yaralanmış. Telefonla arayan oğlum Veysel’di ‘Baba ben vuruldum ‘dedi. ‘Var mı bir şeyin?’ dediğimde, ‘Önce vatan sağ olsun, benim bir şeyim yok. Komutanımın bacakları ampute oldu. Beni Ankara’ya sevk ediyorlar.’ dedi. Biz de çabucak Ankara’ya yola çıktık. Aksaray Milletvekilimiz Ramazan Kaşlı ile devletimizden Allah razı olsun bizlere çok yardımcı oldular. Orada 2 defa operasyon geçirdi. Biz askerlerimizle her vakit gurur duyuyoruz. Biz her vakit olduğu üzere evvel vatan diyoruz. Artık vatansızları hepimiz görüyoruz. Televizyonlardan izlediğimiz kadarıyla yakında yeniden bir operasyon var ”dedi.

KAYNAK: DHA