Reyhan’ın cinayet sanığı eşine ağırlaştırılmış müebbet

İnşaat personeli Zeynel Abidin Korkmaz, geçen yıl 6 Mart’ta, Mamak ilçesi Durali Alıç Mahallesindeki meskeninde, dini nikahla birlikte olduğu bayan nedeniyle tartıştığı eşi Reyhan Korkmaz’ı 4 çocuğu konutta bulunduğu sırada bıçaklayarak öldürdü. Olayın akabinde tutuklanan Korkmaz hakkında, ‘eşi taammüden öldürmek’ cürmünden ağırlaştırılmış müebbet mahpus talebiyle dava açıldı.

Ankara 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına sanık Korkmaz, öldürdüğü eşinin yakınları ile taraf avukatları katıldı. Savcı, evvelki celse açıkladığı mütalaasını tekrarlayarak sanığın ağırlaştırılmış müebbet mahpusla cezalandırılmasını talep etti.

“8 SEFER MANZARALI ARAMIŞ”

Mütalaaya karşı savunma yapan sanık Korkmaz, eşini öldürmediğini sav ederek, “Sabah kalktık, eşime kendi elimle menemen yaptım. Kontörü yoktu ona kontör almaya gittim. Evvel markete uğradım, telefon bayisine uğradıktan sonra berbere gittim. Telefonu otomobilde bırakmıştım. Berberdeyken 8 defa manzaralı aramış. Konuta geldikten sonra ‘Yine o bayana gittin’ diyerek tartışma çıkardı. Daha sonra yatak odasına gittim, odadaki bıçağı alıp kendisine ziyan vermeye başladı. Ben de elinden bıçağı almaya çalıştım. Yemin ederim, eşimi öldürmedim” diyerek beraat talebinde bulundu.

Söz alan şikayetçi avukatı sanığın beyanının gerçekleri yansıtmadığını belirterek, “Yatak odasında bıçak bulunması hayatın olağan akışına karşıttır. Sanığın en ağır cezayı almasını talep ediyoruz” dedi.

Mahkeme heyeti sanığın, ‘eşi taammüden öldürmek’ hatasından ağırlaştırılmış müebbet mahpus ile cezalandırılmasına hükmetti. Kararda indirim kararları uygulanmadı.