‘Sonuna kadar haklıyız’

Akşener, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebatinin açıkladığı ‘Gelire Endeksli Senet’ uygulamasına ait, “Nebati Bakanın ışıltılı zihninin, son mucizesini de biliyorsunuz. Bu o denli bir mucize ki; Gelire Endeksli Senet açıkladılar, lakin ortada gelir yok. Sonradan öğrendik ki; Devlet Hava Meydanları İşletmeleri ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün gelirlerini pazarlıyorlarmış. Bu gelirler evvelden nereye gidiyordu? Devletin hazinesine. Pekala, artık nereye gidecek? ‘Gelire Endeksli Senet’ alan tasarruf sahibine. Nebati Bakan bu başla ‘GES’ten’ sonra ‘öz gerçek kurtuluş reçetesi’ olarak milleti büsbütün denklemden çıkarıp, yandaş ekosisteminin tamamı faydalanabilsin diye ‘YES’ yani ‘Yandaş Endeksli Senet’ çıkartırsa şaşırmayın” tabirlerini kullandı.

‘Asgari fiyatı artırın’

Vatandaşın zorda olduğunu vurgulayarak hükümete taban fiyatı güncellleme davetinde bulunan Akşener, Türkiye’nin dış siyasette derin bir krizin içinde olduğunu vurguladı. Akşener, “Bu derin krizin mimarı da doğal ki Sayın Erdoğan. Sonuçta biz ona, boşuna Bay Kriz demiyoruz. Türkiye olarak, Yunanistan ile davamızda, sonuna kadar haklıyız. Ancak Sayın Erdoğan yüzünden, haksız duruma düşmekten dertliyiz. Zira bugün; ‘Şaka yapmıyorum, önemli konuşuyorum’ diyen Sayın Erdoğan’ın, yarın; ‘Şaka yapmıştım’ deme ihtimali olduğunu, çok âlâ biliyoruz. Bugün; ‘Benim için Miçotakis diye biri yok’ diyen Sayın Erdoğan’ın, yarın; ‘Kardeşim Miçotakis’le aramızı bozmaya çalıştılar’ diyerek, işin içinden sıyrılıp, Türkiye’yi de taca çıkarabileceğini de çok âlâ biliyoruz” dedi.

Altılı masa cinsini tamamladı

İYİ Parti önderi Meral Akşener, 3 Temmuz’da mesken sahipliğinde gerçekleşecek altılı masa buluşması için, davet ve toplantı gündemini kıymetlendirme hedefiyle gerçekleştirdiği önderler cinsini tamamladı. Pazartesi günü birinci olarak SP önderi Temel Karamollaoğlu ile DP başkanı Gültekin Uysal’ı parti genel merkezlerinde ziyaret eden Akşener, dün de sırasıyla CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan ile görüştü. -ANKARA Milliyet