‘Spor aşkı engel tanımaz’

81 vilayette bulunan ve Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağlı bulunan 500 özel eğitim okuluna, “Spor Aşkı Mahzur Tanımaz!” sloganıyla 27 bin 259 adet spor materyali gönderilmesi programlarının sonuncusu dün İstanbul’da yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ‘Spor Aşkı Pürüz Tanımaz Projesi’ kapsamında karşılama ve gereç dağıtım programına katıldı. İstanbul’da Bahçelievler’de Şehit Mustafa Özel Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen programda Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu bir konuşma yaptı.

500 özel okulun bu çalışmadan faydalanacağına dikkat çeken Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “12 mayısta, Cumhurbaşkanımız birinci tırları Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden uğurlamıştı. Bugün prestijiyle tüm gereçlerimiz noktalara ulaştı. 80 vilayetimizde Ulusal Eğitim Bakanlığımıza bağlı özel eğitim kurumuna spor ekipmanlarımızın dağıtımını tamamladık. TIR’lar, 1 ay boyunca yaklaşık 47 bin kilometre yol yaptı. Türkiye genelinde yüz binlerce öğrencimiz spor ekipmanlarına kavuştu. Kalan son ilimiz olan İstanbul da yüzde 70 yerlilikle üretilen, 20’ye yakın sportif branşa hizmet eden spor gereçlerine kavuşuyor. İstanbul içinde 44 özel eğitim kurumumuza dağıtımların tamamlanmasıyla, 500 özel eğitim okulu bu çalışmadan faydalanmış olacak” diye konuştu.

HEDİYE SUNULDU

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Şehit Mustafa Özel Spor Kompleksi girişinde kurulan kermeste karakalem portresi ikram edildi. Armağandan ötürü teşekkür eden Bakan Kasapoğlu, hatıra fotoğrafı çekildi.

‘BİZ BU EMEĞİ BOŞA ÇIKARMADIK’

Para ulusal atlet Zübeyde Süpürgeci, Tokyo’da ülkemizi temsil ettiğini ve Avrupa şampiyonu olduğunu tabir ederek, “Spor aşkı mahzur değil. Spor Bakanımızın bize bir çok takviyesi oldu, sandalyeler aldı. O sandalyelerle milletlerarası bütün yarışlarda yer alarak madalyalar kazandık. Biz bu emeği boşa çıkarmadık” dedi.