Survivor’da Nisa’nın zor anları! ‘Omzum çıktı’

Yapımcılığını ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın üstlendiği Survivor, bu yıl All Star formatıyla ekranlara geliyor. Son olarak Avatar Atakan’ın veda ettiği yarışta; son sekiz kişinin kalmasıyla birlikte kişiselliğe geçildi. Evvelki günkü kurulda yeni kuralları açıklayan şu tabirleri kullandı:

YARIŞMADA YENİ KURALLAR

“Çeyrek finaldeyiz ve çeyrek final sonrası sekiz yarışmacı birinci elemeye gidecek. Birinci gün birinci aday, ikinci gün ikinci aday üçüncü gün üçüncü aday çıkacak. Adayları o günün birincisi belirleyecek. Lakin performansın yarışmacılara finale yanlışsız bir yol açmasını istemiştiniz. O denli de olacak. Üç aday çıktıktan sonra eleme periyodunun performans birincisi (3 günün) dördüncü adayı söyleyecek. Her gün kazanan bir puan alacak, finalist öbür bir puan alacak. Yarı final oynayan ikili de öbür puan alacak.

Puanlama şöyle olacak: “Her günün birincisi 5’er puan alacak, Finalist 3’er, yarı finalde elenenler 1’er puan alacak.”

“Bu puanlarla performans birincisi olacaksınız” diyen Ilıcalı, “Toplam puanınız birinciyse ve adaysanız adaylıktan kurtulacaksınız. Birinci iki elemede 4 aday, 6’ya düştüğünüzde aday sayısı 3’e düşecek. Eşleşme ise vakte karşı yarışılacak ve en âlâ performans yapanlar bir tipi oynamadan geçecek” dedi.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

16 Haziran Perşembe akşamı 136’ncı kısmıyla ekranlara gelen Survivor’da; iki kadro da uzun vakittir beklenen ferdî oyunlara birinci kere çıktı. Sıralama cinslerine çıkan isimler, sonrasında dokunulmazlık için parkurdaki yerlerini aldı.

Sıralamaya nazaran Adem – Nisa, Nagihan-Berkan, Batuhan-Ogeday ve Hikmet-Ayşe ile eşleşti. Mavi grubun tamamı elenirken Adem-Hikmet ile Nagihan-Batuhan ile yarı finale çıktı. Finalde de Batuhan – Adem müsabakası oldu ve birinci kişisel dokunulmazlığı alan yarışmacı Batuhan Karacakaya oldu.

NİSA’NIN OMZU ÇIKTI

Öte yandan ferdî dokunulmazlık gayreti sırasında Adem ile parkura çıkan Nisa, oyunun ikinci tipinde talihsizlik yaşadı. Sürünme engelinde yavaşlayan Nisa, sonrasında ‘Serhad abi, omzum çıktı’ diterek parkura devam etti. Atışlarda zorlanan Nisa Bölükbaşı, oyunu kaybetti.

Sonrasında arkadaşlarının ‘Ne oldu?’ diye sormasıyla omzunun çıkıp yerine geri girdiğini söyleyen Nisa, tabip tarafından muayene edildi.

İŞTE HAFTANIN BİRİNCİ ELEME ADAYI

Survivor All Star yarışında birinci dokunulmazlığı alan Batuhan, kurulda bir gitme adayı söyledi. İsmini verdiği birinci gitme adayı da Berkan Karabulut oldu.

ÖDÜL OYUNUNU KİMLER KAZANDI?

Yarışmacılar birinci ferdi dokunulmazlık oyunu akabinde küçük bir ödül oyununa çıktı. Oyunun mükafatı ise kazanan dört yarışmacıya 50 bin TL’lik ikram çeki. Yarışmacılar gözleri kapalı formda çıktıkları parkurda karşılarına çıkan sözleri hakikat kestirim etmeye çalıştı. Kazananlar Ogeday, Hikmet, Batuhan ve Berkan oldu.