Uğurcan Çakır için transfer açıklaması

Trabzonspor’da gösterdiği performans ile birçok kulübün radarına giren Uğurcan Çakır, kadrodan ayrılarak, Avrupa’ya gitmek istediğini söylemişti. Uğurcan’ın menajeri Necdet Çakır, A Spor’a açıklamalarda bulundu.

“Transfer konusunda belirli bir noktaya geldik”
Necdet Çakır, “Uğurcan’ı sene içinde transfer konusunda rahatsız etmedik ancak art planda çok büyük çalışmalar yaptık. Belirli bir noktaya geldik. Uğurcan’ın uygun performans göstermesi, burada kulüplerin daha fazla talep etmesi için değerli bir etken oldu.” sözlerini kullandı. 

“4 büyük ligden ilgi var”
Başarılı kalecinin temsilcisi, “4 büyük ligden resmi olmasa da ilgiler var. Sportif yönetici ve kulüplerle direkt kontak halindeyim. Transfer dönemi biraz yavaş ilerliyor. Özgür olan kaleciler var, onların da yer değiştirmesi kelam konusu.” formunda konuştu.

“Uğurcan için verilebilecek bonservis bedeli 10-15 milyon Euro”
Uğurcan Çakır’a ödeneceği düşünülen bonservis bedelini açıklayan menajer, “Sürekli sportif yönetici ve yöneticilerle konuşuyorum. 4 büyük ligden talep var ancak basında geçen bonservise ulaşılması çok sıkıntı. Uğurcan için verilebilecek bonservis bedeli 10-15 milyon Euro. Bunun üstü sıkıntı olur Türkiye’den çıkışında.” dedi.

“Görüştüğüm gruplarla sözel olarak kimi noktalara geldik”
Necdet Çakır, kimi gruplarla kelamlı biçimde mutabakat noktasına geldiklerini şu sözlerle lisana getirdi: “Görüştüğüm kulüplerle şu noktaya geldim; sözel bir kadro sayılar söylem edildi. Sözel bir halde bu sayılara ulaştık. Resmiyete dökülmeden her an değişebilir lakin sözel kimi noktalara geldik.”