Ünlü animasyon uzmanı Namkook Lee, eşine İstanbul’da dehşeti yaşattı

Özel bir üniversitede profesör olarak vazife yapan Scooby Doo, Space Jam yahut Goof Troop üzere tanınan çizgi sinemaların mimarlarıydı. Güney Koreli animasyon uzmanı 70 yaşındaki Namkook Lee, geçtiğimiz yıl 62 yaşındaki eşi Jae Lee ile birlikte üniversitenin yaz eğitim programı için Türkiye’ye geldi. Üniversitenin Beyoğlu’ndaki apartında ikamet eden çift ortasında 26 Mayıs günü bir tartışma yaşandı. Tartışma sırasında Prof. Lee eşinin göğsüne birden fazla kere yumruk atarak, darp etti.

DİNLENE DİNLENE DÖVDÜ

Ertesi gün dışarı çıkan çift, bir restoranda yemek yedikleri sırada yine tıpkı sorun nedeniyle tartıştı. Güney Koreli Lee, eşinin ağzına ve yüzüne yumruklarla vurduktan sonra yerden ayrılarak, aparatlarına gitti.İddiaya nazaran eşini apartta saatlerce darp eden yaşlı adam, karısını bayıltana kadar hareketine devam etti.

SAATLERCE ÖLDÜRESİYE DÖVMÜŞ

Hastaneye kaldırılan yaşlı bayan, kendisine geldiğinde ise durum hastane vazifelileri tarafından polis gruplarına bildirildi. Jae Lee’nin aldığı darbelerle bedeninde hasar meydana geldiği ve çeşitli bölgelerinde kırıklar oluştuğu belirlendi. Yaşlı bayan, eşinin kendisini öldüresiye dövdüğünü söz etti.

Gözaltına alınan Profesör, tabirinde eşiyle arbede ettiklerini kabul etse de darp olayını reddetti. Güney Koreli animasyon uzmanı Namkook Lee, tabirinin akabinde İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DAVA AÇILDI

Savcılık, Namkook Lee hakkında yürütülen soruşturmayı tamamlandı. Eşini saatlerce darp ederek, bedeninde kalıcı yaralanmaya neden olarak hayati tehlike geçirmesine neden oldu.

Profesör Lee hakkında hakkında, ‘kasten yaralama, hakaret ve tehdit’ cürümlerinden dava açıldı. 7,5 yıla kadar mahpusu istenen Profesör Lee, Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanacak.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ