Vasilije Micic’den Larkin ve Ergin Ataman cevabı! ‘Tehdit olarak görmüyoruz’

Turkish Airlines EuroLeague’de temsilcimiz Anadolu Efes ile üst üste 2. defa şampiyonluğa ulaşan ve tıpkı vakitte üst üste 2. sefer MVP ödülünün de sahibi olan Vasilije Micic performansıyla göz doldurmaya devam ediyor.

Özellikle NBA ekiplerinin ilgisinin sürdüğü Micic’in geleceği merak ediliyor. Avrupa basınında çıkan haberlere nazaran yıldız oyuncu ile Nuggets, Bulls ve Bucks‘ın ilgilendiği tez edildi.

“O ÜÇLÜĞÜ ATMAK MESLEĞİMİN EN HOŞ ANIYDI”
Anadolu Efes’in Sırp yıldızı Vasilije Micic, EuroLeague Resmi Sitesi’ne röportaj verdi. Micic, Ergin Ataman ile bağlantısından bahsederken Larkin sorusuna karşılık verdi.

“Art arda iki kere EuroLeague Şampiyonu olmak, bilhassa Efes üzere bir ekip için, inanılmaz bir şey. Hepimiz buraya grup zorlanırken geldik. Daima oyuncular ve koçlar değişiyordu. Herkes buraya muvaffakiyete aç bir formda geldi ve artık bir aile üzere hissediyoruz.”

Olympiacos maçını kazandıran basketi hakkında konuşan MVP, “Çok yeterli bir oyun çıkarmıyordum lakin maçı bitirebilecek kadar yeterli hissettim. O üçlüğü Belgrad’da, Sırp taraftarların önünde atmak, mesleğimin en hoş anıydı.” dedi.

Zalgiris’te Micic’in bir arada çalıştığı Sarunas Jasikevicius ile ilgili soruya; “Zalgiris’e gitmekle şahane bir karar verdim. Saras, grubundaki herkesi geliştirmeye ve kendini kanıtlamaya kararlıydı. O, gördüklerim içinde kendini işine en çok adayan koç. Çok fazla maç izliyor ve oyuncular mükemmel tavsiyeler veriyor. Kimsenin açıklayamadığı ayrıntılara dikkat ediyor. Ondan alçak istekli olmayı ve büyük bir ekibin muvaffakiyetinin kesimi olmayı öğrendim.” yanıtını verdi.

ERGİN ATAMAN’IN İTİMADINI KAZANDIM
“Ergin Ataman’la çok konuşmuyoruz. Birinci sohbetimiz beş dakika bile sürmemişti. Litvanya’daydım ve bana combo-guard rolünü teklif etti. Tofaş’ta oynadığım devir, pick and roll oynayabilen kısaların Ataman’ın sisteminde üretken olduklarını biliyordum. Az rotasyon yapıyor ve yetenekli oyuncuları seviyor. Birinci etapta bana rol oyuncusu olduğumu söylese de bu fırsatı değerlendirip, rolümü büyütebileceğimi biliyordum. Birinci yılımda çok yeterli oynadım ve koçun inancını kazandım.

“LARKİN İLE BİRBİRİMİZİ TEHDİT OLARAK GÖRMÜYORUZ”
Efes’e gelirken Zalgiris’te altıncı/yedinci oyuncu pozisyonundaydım. Larkin de NBA’den dönmüş ve tekrar kendini kanıtlamaya çalışıyordu. İkimiz de hakikaten mütevazıyız. O, sahip olduğum en uygun grup arkadaşı. Hem kişi olarak hem oyuncu olarak çok kaliteli biri. Asla kadrodaki en güzel oyuncuymuş üzere davranmadı. Her vakit yardımlaşmaya hazır. Birbirimizi tehdit olarak görmüyoruz. Birbirimizin üzerindeki baskıyı azaltıyoruz. Bütün bu bilhassa, Shane’i gözümde ve kalbimde daha da üst taşıyor. Asla öğlen yemeğine ya da kahve içmeye gitmesek de özel bir arkadaşlığımız var.

NBA’de Vasilije Micic 2020 Drafı’nda 34. sıradan Sixers tarafından seçilmişti. Yıldız oyuncunun hakları 2020 Kasım ayında Sixers tarafından Thunder’a takas edilmişti. Vasilije Micic bu dönem EuroLeague’de 18.2 sayı ortalamasıyla uğraş ederken Alphonso Ford Sayı Hükümdarı ödülünün sahibi olmuştu.