WhatsApp profil fotoğrafı ve son görülme tarihi artık belirli kişilerden gizlenebilecek

WhatsApp, Telegram kadar geniş zımnilik seçeneği sunmuyor. Fakat durumu geç de olsa fark eden Meta, WhatsApp’ı son günlerde geliştirmek için fazla mesai yapmaya başladı. 

Son görülme tarihi özelliği birinci geldiğinde birçok kullanıcı kapalılık kaygısıyla WhatsApp’a reaksiyon göndermişti. Lakin WhatsApp gelen yansıları dikkate almayarak kullanıcılara sadece ‘Kişilerim’, ‘Yalnızca’ Ben’ ve ‘Herkes’ formunda üç farklı kısıtlı bir zımnilik seçeneği sunmuştu.

WhatsApp sonunda kullanıcılara daha fazla saklılık seçeneği sunacak bir güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor. Yeni güncelleme ile üç farklı zımnilik seçeneğinin yanına makul kullanıcılar seçeneği de eklenecek. Bu sayede istediğiniz bireye son görülme tarihinizi gizleyebilecek ya da gösterebileceksiniz.

WHATSAPP PROFİL FOTOĞRAFI DA MAKUL ŞAHISLARDAN GİZLENEBİLECEK

Gelişmiş zımnilik ayarları sadece son görülme tarihini kapsamıyor. Bunun yanında profil fotoğrafı ve hakkında bilgisi de belirlediğiniz kullanıcılarla paylaşılacak. Bu sayede profil fotoğrafı ve hakkında bilgisini gizlemek için şahısları rehberden silmeniz gerekmeyecek. Daha evvel ‘Kişilerim’, ‘Yalnızca’ Ben’ ve ‘Herkes’ halinde üç seçenek bulunuyordu. Bu nedenle birden fazla kullanıcı bilgilerini gizlemek istediği kişiyi rehberden silmek zorunda kalıyordu.