Hakan Ural’dan eleştirilere cevap: Beni yıldırma ihtimaliniz sıfır!

Hakan Ural, Kanal D ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan, sunuculuğunu Işık Tuğba Tanınmış ile üstlendiği ‘Neler Oluyor Hayatta’ programında kendisine yönelik yapılan tenkitlere ait konuştu. Ural, “Demediğim bir şey için bile özür diledim. Linci özürle durdurdum. Vefatı göze aldım, beni yıldırma ihtimaliniz sıfır” dedi.

“HALKIMI SEVEN BİR İNSANIM”

Hakkında yapılan tenkitlere yönelik açıklamalarda bulunan Hakan Ural, birinci olarak, sağlıkçılara dair yorumundan ötürü aldığı tenkitlere değindi.

Bir kişinin özelinde ‘Yaptığı ne kadar yanlış’ dedim. Aldılar, ‘Bütün sağlıkçılardan özür lisana Hakan’ dediler. Güya ben sağlıkçılara bir genelleme yaparak küçümsemişim üzere bir algı oluşturdular. ‘Demediğim bir şey için bile özür dileyebilirim’ diyecek kadar beşerim ve halkımı seven bir beşerim. Onların köpürtmeye çalıştığı linci özür dileyerek durdurdum.

“SÖZLERİMİ DİĞER İSTİKAMETE ÇEVİRDİLER”

Yayın sonunda çalınan mehter marşına dair yapılan tenkitlere yönelik de konuşan Hakan Ural, Z jenerasyonuna için yaptığı yorumunun öbür tarafa çekildiğini söyledi. Ural, yapılan röportajda gençlerin siyasi tarihe karşı verdiği karşılıklara yönelik konuştuğunu anlatarak, “Sorularla o kadar alakasızlar ki kahkaha atanlar vardı. Ben de döndüm dedim ki ‘Bu kadar farkındalığı olmayanlar neye istinaden oy kullanacak? Tasarrufta bulunsun kullanmasın. Fakat bir de farkında olup bilenler var, onlar da istediği partiye oy versin’ dedim” açıklamasında bulundu. Bu yorumunu ‘Hakan Ural Z jenerasyonu oy kullanmasın dedi’ başlığıyla öteki tarafa çevirdiklerini söyledi.

“ÖLMEK VAR, DÖNMEK YOK”

“Bunlar makûs insan” diyen Hakan Ural, “Söylediklerime karşılıkları olmadığı için askerlik olayını konuşuyorlar. Askerlik yapalı 28 sene olmuş. Van’da 18 ay askerlik yaptım. O denli bir algı yaratıyorlar ki ‘Hakan askerlik yapmadı’ diyorlar. Beni yıldırma ihtimaliniz sıfır. Ben mevti göze aldım, hayatımı koydum. Vatanımı, milletimi seviyorum. Kendi bildiğim doğruları sorumluluk hissiyle lisana getiriyorum. Ölmek var, dönmek yok” tabirini kullandı.

‘Neler Oluyor Hayatta’ programı, hafta içi her gün canlı yayınla saat 09.00’da Kanal D’de.