Lincoln Henrique: Jesus tarzımı iyi biliyor

Fenerbahçe’de Teknik Yönetici Jorge Jesus’un birinci transferi olan Lincoln Henrique, sarı-lacivertli kulübe gelmekten büyük memnunluk duyduğunu lisana getirdi. Ekibe yararlı olmak için çok çalışacağını kaydeden 23 yaşındaki Brezilyalı yıldız şunları söyledi:

– Jorge Jesus dünyanın en büyük teknik yöneticilerinden biri. Fenerbahçe de Türkiye’nin en büyük kulübü. Amaçlarımıza ulaşabilmemiz için hocamız, oyuncular ve taraftarımızın birlik olarak çok çalışmamız gerekiyor.

– Ofansif orta saha oyuncusuyum lakin günümüzde futbolcuların 2-3 farklı konumda oynayabilmesi lazım. Hocamız benim en yeterli hangi durumda oynayabileceğimin kararını verecektir. Hangi formayı giyeceğime karar vermedim. Türkçe kimi sözler öğreniyorum. Çok fazla bilmiyorum.

– Günümüzde 10 numara dediğiniz konum çok fazla kalmadı. Geçmişten örnek vermemi isterseniz her vakit Ronaldinho’yu örnek aldım. Hepimizin benzeri karakteristik özellikleri olabilir saha içerisinde lakin beni en çok şekil olarak etkileyen oyuncu Ronaldinho oldu.

– Portekiz’de Jorge Jesus’a karşı çok fazla oynama imkanım oldu. Biçimimi, nasıl oynadığımı, hangi durumda oynadığımı çok düzgün biliyor. Birebir halde yeni katılan arkadaşlarımız için de geçerli. Hocamız, hangimizden ne halde randıman alacağını çok âlâ biliyor.

– Fenerbahçe’nin gayesi her vakit kupalar kazanmaktır. Kulübün bu kadar uzun yıllar kupalar kazanamaması kabul edilebilir bir şey değil. Şampiyonlar Ligi’nde de bir ön eleme oynayacağız. Bizim birinci amacımız ön elemeleri geçip küme etabına kalabilmek.

MESUT TAKİBİ BIRAKTI

Geleceği merakla beklenen ve şu anda takım dışı kararı değişmeyen Mesut Özil, toplumsal medyada farklı bir harekette bulundu. Özil, toplumsal medya hesaplarında Fenerbahçe’yi takip etmeyi bıraktı. Geçen dönem İsmail Kartal’ın takım dışı bıraktığı deneyimli futbolcu, Jorge Jesus tarafından da idmanlara davet edilmemişti. Yeni dönem planlamasında da Jesus’un düşünmediği Mesut Özil’in bu atılımı sonrası ayrılığın yakın olduğu belirtildi.

SAMATTA DÖNDÜ, CRESPO İYİLEŞTİ

Geçen dönem Belçika’nın Antwerp ekibinde kiralık oynayan Mbwana Samatta, dünkü idmanda yer aldı. Tanzanya Ulusal Takımı’nda olduğu için egzersizlere geç katılan Samatta, Jorge Jesus ile tanıştı. Öte yandan öteki ulusal oyunculardan Enner Valencia ve Marcel Tisserand da dünkü antrenmana katıldı. Altay Bayındır, Serdar Dursun ve Ferdi Kadıoğlu’nun yarına kadar gruba katılacağı bildirildi. Crespo’nun büsbütün güzelleştiği ve artık ekiple çalışacağı, Arda Güler’in ise probleminin kalmadığı yarın ekibe dahil olacağı kaydedildi.

Öte yandan bir günlük müsaadenin akabinde ekip çalışmalara dün devam etti. Çift idmanla geçen günde dayanaklılık test ve programları uygulandı.