Rakibe değil yenilere bak

Ne kadar A Ulusal Takım’ın evvel UEFA Uluslar C Ligi’nde uğraş etmesi, akabinde da rakipleri eleştirilse de hem alınan sonuçlar, hem de yeni isimlerin performansı yüzleri güldürmeye yetti. Dört maçta öne çıkan yıldızlar şöyle:Ne kadar A Ulusal Takım’ın evvel UEFA Uluslar C Ligi’nde çaba etmesi, akabinde da rakipleri eleştirilse de hem alınan sonuçlar, hem de yeni isimlerin performansı yüzleri güldürmeye yetti.

Dört maçta öne çıkan yıldızlar şöyle:

DOĞUKAN SİNİK: Fraport TAV Antalyaspor’daki başarılı performansıyla A Ulusal Kadroya kadar yükselen 23 yaşındaki futbolcu verilen talihi âlâ kıymetlendirdi. Daha evvel İtalya ile oynanan hazırlık maçında 14 dakika talih bulan Doğukan, kendini kelam konusu dört maçta gösterdi. Çabalarda 231 dakika forma giyen Sinik, 6-0 biten Litvanya maçında iki kere ağları havalandırdı.

FERDİ KADIOĞLU: Seçimini Türkiye’den yana kullanan yıldız futbolcu çabucak A Ulusal formaya adapte oldu. Dört maçta 300 dakika forma giyen Kadıoğlu skor katkısı veremese de birinci 11’in değişilmez bir modülü olacağını herkese gösterdi.

YUNUS AKGÜN: Adana Demirspor formasıyla başarılı bir dönemi geride bırakan ve akabinde Galatasaray’a dönen Akgün, ay-yıldızlı formaya da çabuk ısındı. A Ulusal Takım’da birinci kere Uluslar C Ligi’nde uğraş eden yıldız futbolcu evvel Faroe Adaları’nda asist yaptı, akabinde Litvanya maçında da golünü attı.

SALİH ÖZCAN: Almanya U21 forması giydikten sonra, tercihini Türkiye’den yana yapan Özcan da son 4 maçta ulusal formaya ısındı. İtalya ile oynanan hazırlık maçında birinci defa A Ulusal formayı giyen 24 yaşındaki futbolcu Uluslar C Ligi’nde de iki kere 11’de çıktığı maçlarda 228 dakika vazife yaptı.Öte yandan son olarak ulusal grup kafilesine birinci defa çağırılan Tiago Çukur da evvelki gün oynanan Litvanya maçında 7 dakika talih buldu ve ay-yıldızlı forma heyecanını yaşadı.