Rıdvan ve Ersin’in sözleşmeleri geçersiz sayıldı!

Valerien Ismael’in transfer raporu doğrultusunda takım planlamasını oluşturan Beşiktaş’ta mukavelelerinin bitimine 1 yıl kalan Ersin Destanoğlu ve Rıdvan Yılmaz’ın ayrılıkları gündeme geldi.

BONSERVİS BEDELİ 3 MİLYON EURO MU?

Alman medyası, UEFA Avrupa Ligi’ni kazanan Eintracht Frankfurt’un 21 yaşındaki Rıdvan Yılmaz’ın bonservisi için Beşiktaş’a 3 milyon euro ödeyeceğini sav etti.

Bild gazetesinde yer alan haberde, Alman grubunun sportif yöneticisi Markus Krösche’nin haftalardır büyük efor harcadığı transferi 3 milyon euro karşılığında bitirdiği ileri sürüldü. A Milli Takım kampından ayrılan Rıdvan’ın kısa müddet içinde Almanya’ya giderek, Frankfurt’la 5 yıllık resmi kontrat imzalaması bekleniyor.

RESMİYET KAZANMADI

Kartal, Eintracht Frankfurt’a transfer olan Rıdvan Yılmaz ve Avrupa’dan önemli teklifler alan Ersin Destanoğlu ile Aralık 2020’de beşer yıllık yeni kontrat için her hususta anlaşmıştı. Altyapıdan yetişen genç yıldızlar, 2023’te bitecek mukavelelerini 2025’e kadar uzatan imzaları da attı. Lakin Rıdvan ve Ersin’le yapılan yeni kontratlar ortadan geçen 1.5 yıllık süreçte Türkiye Futbol Federasyonu’na bir türlü gönderilmediği için resmiyet kazanmadı.

ALMANLARIN İŞİNE YARADI

Beşiktaş’ın yeni kontratları TFF’ye gönderememesinin perde ardında “limit” sorununun bulunduğu ortaya çıktı. Siyah-beyazlıların, kadro harcama limitinin aşılması tehlikesi yüzünden yeni mukaveleleri TFF’ye yollayamadığı belirlendi. Rıdvan ve Ersin’in 2023’te hür kalacak olmaları Kartal’ın pazarlık bahtını azalttı. Fırsatı kaçırmayan Frankfurt, Rıdvan’la anlaşırken, Ersin’in gerçek bedelinin altında bir bedelle gruptan ayrılma riski de arttı.

SERDAR SAATÇI DA YUVADAN UÇABİLİR

Rıdvan Yılmaz ve Ersin Destanoğlu gibi Beşiktaş akademisinden yetişen genç stoper Serdar Saatçı’nın kontratı de 2023’te bitecek. Siyah-beyazlılar, 19 yaşındaki oyuncuyla şimdiye kadar yapılan görüşmelerde yeni kontrat için mutabakat sağlayamadı. Baht bulduğu tüm maçlarda olumlu puan toplayan Serdar Saatçı yeni kontrata imza atmazsa dönem sonunda bedelsiz olarak ekipten ayrılabilecek. (Skorer)